Avril Lavigne - životopis

24. ledna 2014 v 13:40 | AvrilkaLove♥
Celým jménem je to Avril Ramona Lavigne. Narodila se 27. září v roce 1984 ( momentálně je jí 29 let ) ve znamení vah, v Kanadě, přesněji v provincii Ontario, ve městě Belleville. Je dcerou manželů Judith-Rosanne "Judy" ( rozené Loshaw ) a Jean-Claude Lavigne. Jméno Avril vybral její otec, podle francouzského slova pro duben - avril. Má ještě staršího bratra, Matthewa, a mladší sestru, Michelle. Je to výborná zpěvačka, umí hrát na elektrickou a akustickou kytaru, klavír a bicí. Kromě zpěvačky je tedy i módní návrhářka, textařka, kytaristka a pianistka. Byla osmkrát nominovaná na cenu Grammy. Její rodiče jsou francouzského původu a Avril sama dlouho francouzsky neuměla. Nedávno však chodila na lekce francouzštiny a přestěhovala se na nějakou dobu do Paříže. Ke zpěvu se dostala už ve 2 letech, když zpívala s matkou kostelní písně. Náboženství, které vyznává je křesťanství. Jejím prvním úspěchem byla výhra v rádiové soutěži ( 1998 ), kde si mohla zazpívat s Shaniou Twain. Na koncertě v Ottawě tedy zazpívali píseň What Made You Say That?. Avril v této době také vystupovala v Lennox Community Theatre a tam si jí všiml folkový zpěvák Stev Medd. S ním nahrála 3 písně - Touch the Sky ( vyšlo na albu Quinte Spirit - 1999 ) a na dalším albu z roku 2000 vyšli další dvě písně Temple of Life, Two Rivers. Ale její opravdovou příležitostí se stalo vystupování v místním knihkupectví v Kingstonu ( Ontario ). Tam si jí totiž všiml manažer Cliff Fabri. Hned na to poslal její domácí videa několika vlivným lidem. Prvním byl Mark Jowett, spoluzakladatel manažerské firmy Nettwerk. Ten jí domluvil spolupráci s manažerem Peterem Zizzo a když Avril pobývala v New Yorku, tam napsali píseň Why. To bylo stále v roce 2000. Při dalším pobytu si jí všimla nahrávací společnost Arista Records a podepsala s nimi tedy smlouvu. V té době bylo Avril teprve 16 let.
Co se týče osobního života Avril, v roce 2005 jí Deryck Whibley požádal o ruku na dovolené v Benátkách. Vzali se 15. července r. 2006. Ale manželství se rozpadlo v září 2009. Poté chodila s Brodym Jennerem, ale vztah jim opět nevydržel. V únoru 2012 začala Avril pracovat na novém albu s Chadem Kreogerem ( Nickelback ). Sblížili se natolik, že jí Chad už 8. sprna požádal o ruku. Řekla mu ano a 1. července 2013 na Den Kanady se vzali. Avril má rozjeté i ostatní projekty. Stane se i občas herečkou, vydala své 3 parfémy - Black Star, Forbidden Rose a Wild Rose a pracuje na své módní značce Abbey Dawn. Avril má také nadaci The Avril Lavigne Foundation ( R.O.C.K.S ), která pomáhá dětem s vážným onemocněním nebo zdravotním postižením.

Informace a fotky jsem vyhledala všechny sama, proto kopírovat pouze se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleopatra Cleopatra | Web | 12. února 2014 v 18:16 | Reagovat

Suprové, Avril je moje nej zpěvačka!♥ A ráda budu Affs :)) Už tě sice mám v Affs pod tvým blogem o Mh, ale klidně si tě tam napíšu ještě jednou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama